Header

آروین بستکی

سیدمحمد محمدنیا با اسم هنری «آروین»،دی ماه ۱۳۶۲ در تدرویه که از توابع گوده شهرستان بستک می باشد،متولد شده است.

پدرش شاعر خوش آوازه «سید منصور محمدنیا» معروف به سیدمنصور گوده ای می باشد که چند وقتیست مجموعه ترانه هایش در کتابی به عنوان «دلبر خش مَثَل» به زیور چاپ،آراسته شده است.

در خانواده ای بزرگ شد که همه دوستدار موسیقی بودند.

سال ۱۳۸۳ بود که با دوستش مسلم کلیپ جنجالی «دختران بی کلاس» را ضبط کردند. آن زمان واتساپی در کار نبود ولی چون آن کلیپ در نوع خود کاری جدید بود،به راحتی در خانه ی هر کس می توانستی مشاهده کنی.کلیپی که حتی در آخر ایشان را وادار به پرداخت جریمه ی نقدی کرد.

علاقه و عشق زیادش به موسیقی او را وادار ساخت تا به سبک «ترنس» و فولکلوریک بستکی روی آورد.او توانست با خلق آلبوم «چه عجب از اینورا» که از تسجیلات (استودیو) شباب الوادی امارات در سال ۱۳۸۷ پخش شد، خود را بر سر زبان ها بیاندازد.آلبومی که ترانه سرایان بنامی مثل مجید ذاکری،مرحوم محمدعلی غیرت،سیدمنصور گوده ای،میلاد کمالی و … و تنظیم کنندگان معروفی مثل سعید زمانی،معین راهبر و شجاهت شفاهی در آن حضور داشتند.

پس از آن در سال ۱۳۸۸ آلبوم حفله ای خود را که بازخوانی ترانه های گروه سلطانیز بود،منتشر نمود.

بعد از آن نیز فیلمبرداری فیلم «عشق پیری» به کارگردانی عبدالصمد برزگران در کوخرد به عهده گرفت که خوانندگی ترانه ی تیتراژ پایانی این فیلم را نیز که کار ترانه سرای معروف ابوبکر بیداد بود،خودش خواند.

شاهکار وی آلبوم «یادگار»بود با تنظیمی از فرهاد بهرمن،سعید زمانی و ایوب علی پور با هم خوانی تنی چند از خوانندگان جنوب فارس و هرمزگان.باز خوانی و اجرای جدید بی نظیر ترانه ی «دخت گطری» باعث شد تا یکی از محبوب ترین اثر وی در این آلبوم باشد.

ایشان در سال ۱۹۱۲ میلادی تهیه کننده و مجری برنامه ی «خودمونیا» که از شبکه ی عربی زبان «سجایا» از شارجه پخش می شد بود که آروین در این برنامه با گویش اچمی به مدت ۷ ماه به اجرای برنامه پرداخت.

در خلال انتشار آلبوم های مذکور، چندین تراک ترانه ی مجزا نیز منتشر نموده است که هر کدام متفاوت و زیبا هستند.

آروین توانست در اثر «ترانه های ماندگار۲» نیز با ترانه های «گل بستان و اشو گلم شبرن» در کنار هنرمندان و خوانندگان بزرگی از هرمزگان قرار گیرد.

آلبوم «نمیشه» از ایشان نیز تابستان امسال از شرکت «رحال» امارات که شامل ۱۴ ترانه می باشد،به بازار موسیقی هدیه داده است.

ایشان کارهای مرحوم یوسف هادی را بسیار دوست دارد و دنباله رو گروه سلطانیز می باشد.می تواند ساز های کوبه ای و گیتار بنوازد و علاوه بر خوانندگی ترانه سرایی و آهنگسازی نیز می کند به طوری که بیشتر آهنگ و ملودی های آلبوم هایش را خودش ساخته است و جدیدا با مهاد ماکان در زمینه ی آهنگسازی کار می کند.

مشوقش در موسیقی و خوانندگی پدرش سید منصور بوده است و همچنین تشویق های محمود و معین راهبر نیز بی تاثیر نبوده است.

ایشان سعی می کند که موسیقی بستکی را ارتقا دهد و آن را به آنجا که شایسته ی آن است برساند.

لازم به ذکر است که در چندسال اخیر آروین جزء فعالترین خواننده ی بستکی شناخته شده است.

آرزوی سلامتی و موفقیت بیشتر برای آروین عزیز دارم.

آهنگ های هنرمند

Artist Podcasts

Artist Lyrics

موزیک ویدیو هنرمند

Artist Events

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *